۵ راه قانونی برای اخذ اقامت عمان

از جمله کشورهای عربی که از دیرباز تاکنون روابط دیپلماتیک خود را با ایران حفظ نموده است، عمان می‌باشد. با توجه به این موضوع مهاجرت به عمان برای ایرانیان به راحتی امکان پذیر بوده و از طریق روش‌هایی که در ادامه مطلب به آن‌ها اشاره می‌نماییم، می‌توانند به اقامت عمان دست‌ یابند. لازم به ذکر است کشور عمان اخیرا سیاست‌های جدیدی را در راستای پیشرفت و شکوفایی اقتصاد خود در نظر گرفته است که به واسطه آن قصد دارد به رقابت با کشورهایی مانند امارات و قطر بپردازد. در ادامه مطلب در ابتدا به توضیح اجمالی کشور عمان پرداخته و پس از آن روش‌های اخذ اقامت عمان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

کشور عمان در یک نگاه

  • از جمله کشورهای امن خاورمیانه در طول ۵ سال گذشته.
  • دارای جمعیتی بالغ بر ۲٫۵ میلیون نفر. همچنین تعداد اشخاص خارجی که در این کشور به زندگی و تجارت می‌پردارند حدود ۲ میلیون نفر می‌باشد.
  • دارای اقتصادی قوی بر پایه صادرات نفتی، محصولات کشاورزی، ماهیگیری، پارچه و صنعت توریسم ۹۱.۱ درصد مردم عمان باسواد هستند.
  • مسقط یکی از زیباترین شهرها و پایتخت عمان است. این شهر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین شهرهای فرهنگی خاورمیانه است.
  • در عمان هیچ جرم و جنایتی صورت نمی‌پذیرد.

روش‌های کسب اقامت عمان:

  •  از طریق کار
  •  از طریق تحصیل
  •  از طریق سرمایه‌گذاری
  •  به واسطه ثبت شرکت
  •  همراه خانواده

دریافت اقامت عمان از طریق کار

آن دسته از متقاضیانی که قصد کار در عمان را دارند به راحتی می‌تواند پس از یافتن شغل مورد نظر، اقدام به دریافت ویزای کار در کمتر از ۲ ماه نماید. روش‌های گوناگونی جهت کاریابی در عمان وجود دارد که متقاضیان با استفاده از آن‌ها و در صورت تایید توسط کارفرما، می‌توانند به ویزای کار عمان دست یابند. توجه داشته باشید ویزای کار عمان عموما ۱ ساله و یا ۲ ساله می‌باشد.

کسب اقامت عمان از طریق کار

تحصیل در عمان

اشخاصی که قصد تحصیل در عمان را دارند بدون نیاز به تسلط به زبان عربی می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور به تحصیل بپردازند. تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در عمان به زبان انگلیسی صورت می‌پذیرد و از این رو اشخاصی که به زبان انگلیسی تسلط دارند به راحتی می‌توانند در عمان تحصیل نمایند. بر خلاف سایر کشورها، اشخاصی که ویزای دانشجویی عمان را اخذ می‌نمایند قادر به کار در این کشور نمی‌باشند.

اقامت عمان از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در عمان به صورت مستقیم منجر به دریافت اقامت در عمان می‌شود. به منظور ثبت شرکت در عمان نیاز است تا شما در ابتدا با یک کفیل عمانی ارتباط بر قرار کنید تا به واسطه آن امکان ثبت شرکت در این کشور برای شما به صورت قانونی فراهم شود.

دریافت اقامت عمان از طریق سرمایه‌گذار

کشور عمان این امکان را برای متقاضیان فراهم کرده است تا از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور به اقامت دست یابند. اشخاصی که قصد اخذ اقامت عمان را دارند در صورتیکه در حوزه‌هایی مانند پروژه‌های شهری، تاسیس رستوران، خدمات عمرانی و غیره اقدام به سرمایه گذاری کنند نه تنها از مالکیت ﺻﺪ درﺻﺪ برخوردار می‌شوند، بلکه قادر به دریافت وام با بهره‌های نسبتا پایین می‌شوند. همچنین دولت عمان شرایطی را برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است که به واسطه آن ایشان معاف از پرداخت مالیات بر درآمد شخصی و همچنین شامل معافیت ده ساله از پرداخت مالیات ثبت شرکت و کارخانه‌ها به نام خودشان می‌شوند.

منبع : رادیو وکالت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.