موافقت سازمان بهداشت جهانی با انتقال واکسن ساخت ایران

 به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ پیرحسین کولیوند در حاشیه اجلاس رهبران جمعیت‌های ملی منطقه منا با احمد سلیم المنظری، مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی در شهر قاهره مصر دیدار و گفت‌وگو کرد.

کولیوند در این دیدار با اشاره به پیشرفت‌های انجام شده در ایران برای ساخت و تولید واکسن کرونا، گفت: هلال‌احمر آمادگی دارد با هماهنگی دولت و وزارت بهداشت، واکسن ساخت ایران را در اختیار کشورهایی که به این واکسن نیاز دارند، قرار دهد.

رئیس هلال‌احمر در این دیدار با اشاره به اقدامات شاخص این جمعیت به عنوان معین دولت و در کمک به وزارت بهداشت در زمینه بیماری کرونا گفت: در پیک پنجم کرونا در ایران که موج همه‌گیری شدیدتر بود، بخشی از تمرکز جمعیت هلال‌احمر بر شناسایی و بیماریابی و همچنین قرنطینه و کنترل مرزهای ورودی به کشور بوده است. بیماران نیازمندی که از بیمارستان مرخص می‌شدند نیز وسایل و تجهیزات مورد نیاز خود همچون کپسول اکسیژن را از بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال احمر دریافت می‌کردند.

کولیوند در ادامه بر آمادگی جمعیت هلال‌احمر ایران برای همکاری با سازمان بهداشت جهانی در زمینه‌های مختلف از جمله موضوع کرونا، مهاجران و …تاکید کرد.

المنظری مدیر منطقه‌ای سازمان بهداشت جهانی هم با اشاره به دیداری که از مرکز مانیتورینگ سازمان اورژانس کشور ایران داشته، ابراز امیدواری کرد که این تجارب به کشورهای نیازمند منتقل شود.

المنظری با توجه به گذراندن مراحل پایانی تاییدیه واکسن کووبرکت از سوی سازمان بهداشت جهانی، اعلام کرد: در صورت اخذ تاییدیه نهایی واکسن تولید ایران، این سازمان می‌تواند مراحل انتقال آن را به کشورهایی که به واکسن نیاز دارند، انجام دهد.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.