۷ نکته برای داشتن موهایی سالم!

چگونه می‌توان موها را تقویت کرد و باعث افزایش رشد مو شد؟ به جای استفاده از قرص، داروهای شیمیایی و روش‌های مصنوعی مانند کلاه‌گیس و اکستنشن، می‌توانید رشد موها را با روش‌های طبیعی بهبود ببخشید.

ماساژ روغن گرم آرامش‌بخش

یک ماساژ خوب با روغن گرم می‌تواند به طرز فوق‌العاده‌ای استرس و اضطراب‌ها را از شما دور کند. زمانی که موهای خود را به صورت هفتگی با استفاده از روغن گرم مناسب ماساژ می‌دهید، جریان خون در کف‌سر افزایش یافته و این روش به شما اطمینان خاطر می‌بخشد که موهای سالمی دارید و با این کار ریزش موهای خود را نیز کاهش داده‌اید. برای این کار می‌توانید از روغن نارگیل، روغن زیتون و یا روغن اسطوخودوس استفاده کنید.

شانه زدن منظم موها به صورت شبانه

ممکن است این نکته به گوش شما خورده باشد که شانه کردن بیش از حد مو موجب ریزش و آسیب فیزیکی به تارهای مو می‌شود. ولی باید بدانید که این مسئله همیشگی نیست. آسیب احتمالی به نوع شانه یا برسی که استفاده می‌کنید، بستگی دارد. شانه‌ای که دارای دندانه و تارهای مصنوعی باشد، باعث ایجاد شکستگی در تارهای مو می‌شود. به جای استفاده از برس‌هایی با دندانه‌های مصنوعی، به سراغ شانه‌هایی بروید که از دندانه‌های چوبی ساخته ‌شده‌اند. این برس‌ها جریان خون را در کف سر افزایش می‌دهند. بهتر است هر شب موهای خود را شانه بزنید. این کار رشد مو را تسریع می‌بخشد.

موهای خیس خود را درون حوله نپیچید

موهای خیس مستعد ریزش بیشتر هستند و پیچیدن موها درون حوله باعث می‌شود اوضاع بدتر شود. در این وضعیت تارهای‌مو با حوله‌ سنگین در اصطکاک قرار گرفته و باعث می‌شود مو‌ها ضعیف شده و بریزند.

دوش آب داغ

یکی دیگر از روش های رشد سریع مو عدم استفاده از آب گرم برای شست‌وشوی موها است. گرمای بخار داغ می‌تواند چربی طبیعی مو را از بین ببرد و به ریشه‌ مو آسیب بزند. موها بدون چربی طبیعی، خشک می‌شوند که در نهایت منجر به ریزش مو خواهد شد.

استفاده از روبالشتی‌های لطیف

روبالشتی‌های نخی باعث ایجاد اصطکاک با مو شده و به موها آسیب می‌رسانند. سعی کنید از یک روبالشتی ساتن یا ابریشم استفاده کنید.

سفت بستن موها

اگر موهای خود را سفت بالای سر جمع کنید و به رختخواب بروید آسیب زیادی به موها وارد می‌کنید. مدل‌های بستن مو که سفت و کشیده هستند فشار زیادی به فولیکول‌های مو وارد می‌نمایند که موجب ریزش مو خواهند شد.

خوابیدن با موهای خیس

شستن موها در شب کار بدی نیست اما با موهای خیس به رختخواب رفتن کار اشتباهی است که باید از آن اجتناب کنید. موی خیس، بسیار آسیب‌پذیرتر از موی خشک است و خوابیدن با موی خیس می‌تواند موجب ریزش نیز بشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.