مرسدس‌بنز CLS مدل ۲۰۲۲ را معرفی کرد

در سال ۲۰۱۷ بود که نسل فعلی مرسدس بنز CLS معرفی شد و از آن زمان تا به حال این خودرو یکی از جذاب ترین خودروهای چهاردر در جهان محسوب می شود. حالا پس از گذشت ۴ سال کمپانی فیس لیفتی ملایم از این خودرو را عرضه می کند تا قابلیت رقابت در این کلاس برای مرسدس بنز CLS حفظ شود. مرسدس بنز نسخه CLS 450 را در نسخه ۴Matic معرفی کرده و اعلام کرده است نسخه AMG CLS 5 به بازار آمریکا نمی آید و تنها در اروپا عرضه خواهد شد.

این خودرو نخستین بار سال گذشته با پوشش استاری رؤیت شد و در آن زمان پوشش ها بیش تر قسمت سپر را پوشانده بودند و مشخص بود که مرسدس طراحی جدیدی را برای این قسمت در نظر دارد. سپر در مرسدس بنز CLS 2020 طراحی کاملاً جدیدی دارد و ورودی های هوا بزرگ تر شده اند و همچنین قطعات کرومی جدیدی را در جزییات سپر و جلوپنجره می بینیم. چراغ های جلو بی تغییر مانده اند، اما طراحی مشبک جلوپنجره به کلی تغییر کرده و نشان بنز هم بر یک صفحه شیشه ای کرومی جدید نقش بسته است. به کلی تغییرات در طراحی جلو چهره زیبای CLS را حفظ کرده و با اضافه شدن برخی جزییات مدل ۲۰۲۲ CLS را جذاب تر کرده است.

در نمای عقب خودرو در پایین سپر، دیفیوزر جدید را می بینیم که نواری کرومی رنگ روی آن از پایین اگزوزهای دوگانه کشیده شده است. در کنار این تغییرات یک رینگ کاملاً جدید را در تصاویر رسمی می بینیم و همچنین انتخاب رنگ آبی خاصی هم برای سفارش محیا شده که، همان طور که در تصاویر می بینید، بسیار خاص و زیباست.

درون کابین فرمان جدیدی را می بینیم که بسیار شبیه به آن چیزی است که در مرسدس بنز EQS دیده می شد. جنس روکش این فرمان از چرم ناپاست. این خودرو مجهز به سیستم نیمه خودران است و این سیستم در مدل جدید CLS تقویت شده است. برای مثال، در نسخه قبل برای در دست گرفتن کنترل خودرو باید فرمان را حرکت می دادید، اما در نسخه جدید تنها لمس کردن فرمان کافی است تا سیستم رانندگی شما را تشخیص دهد. در مرسدس بنز CLS 2022 ترکیب های رنگی بیش تری نسبت به قبل برای روکش صندلی ها و تریم داخلی داشبورد داریم و مشتریان می توانند طراحی داخلی کابین را با سلیقه خود و با ترکیب باکیفیت روکش ای چرم و چوب شخصی سازی کنند. به جز تغییرات ذکرشده، باقی امکانات مثل دو صفحه نمایش ۱۲٫۳ اینچی سیستم اطلاعات و سرگرمی MBUX و جلوآمپر دیجیتال بی تغییر باقی مانده است.

کمپانی مرسدس بنز قوای محرکه CLS مدل ۲۰۲۲ را بی تغییر باقی گذاشته و این خودرو همچنان به پیشرانه ۳ لیتر ۶ سیلندر خطی توربوشارژ مجهز است که به همراه سیستم هیبرید توان تولید نهایت قدرت ۳۶۲ اسب بخار و نهایت گشاور ۵۰۰ نیوتن متر را دارد. براساس اطلاعات موجود این خودرو اوایل سال آینده به نمایندگی ها می آید و قیمت گذاری برای آن هنوز انجام نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.