ساحلی شگفت‌انگیز با امواج کاپوچینو

شباهت زیاد این اثر با یک فنجان کاپوچینو به قدری زیاد است که به مرور زمان به ساحل کاپوچینو معروف شد. این ساحل‌ها که بر اثر فوم دریایی ایجاد می‌شوند برخلاف ظاهر زیبایشان می‌توانند بسیار مضر باشند. در ادامه با ما همراه شوید تا در مورد ساحلی با امواج کاپوچینو و عوامل به وجود آمدن آن اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

ساحلی با امواج کاپوچینو

شهر کیپ تاون دارای پدیده نادری به نام موج‌های کاپوچینو است. بی‌دلیل نیست که به یکی از مناطق توریستی این منطقه تبدیل شده است. این ساحل در حومه شهر به یک فنجان فوم تبدیل می‌شود. مردم می‌گویند که انگار دریا ناگهان خود را به دیوانگی می‌زند.

به نظر شما چه چیزی باعث این پدیده شد؟

به نظر می‌رسد که انواع ناخالصی‌های موجود در آب دریا، با مقادیر مناسبی ترکیب شده و با حرکت قدرتمند امواج متزلزل گشته و حباب‌ها را تشکیل می‌دهند. بیشتر مردم از این اتفاق وحشت زده می‌شدند و دوست داشتند که هر چه زودتر از این فوم رهایی پیدا کنند. اگرچه همیشه افرادی هم هستند که ماجراجویی را به سکون ترجیح می‌دهند. البته آن‌هایی که در این فوم‌ها غلت می‌زدند هرگز اطلاع نداشتند که مواد تشکیل دهند آن‌ها چیست. موادی مانند ترشحات علف‌های هرز، مواد شیمیایی، گیاهان مرده و رسوبات موجودات دریایی به تشکیل این کاپوچینو کمک می‌کنند.

فوم دریایی چیست و چه چیزی باعث شکل گرفتن آن می‌شود؟

فوم دریایی یک پدیده طبیعی در اقیانوس است که شامل شکل‌گیری ماده سفید رنگی است که روی سطح آب شناور می‌شود و در سواحل دریا انباشته می‌شود. توضیح دانشمندان علوم زیست‌شناسی در مورد این پدیده این‌گونه است که دلیل تبدیل شدن رنگ این موج‌ها، وجود املاح و مواد شیمیایی و گیاهان مرده دریایی و ماهی‌های حل شده در آب دریا است که ترکیب آن‌ها در کنار یکدیگر موجب بروز چنین پدیده‌ای در برخی سواحل جهان می‌شود.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.