ریزش موی سکه ای : آموزش درمان کچلی ریش در مردان با طب سنتی

ریزش موی سکه ای ریش چیست و آیا درمانی برای آن وجود دارد؟ ریش و سبیل یک از نماد های مردانگی و زیبایی برای آقایان است ، که به گرم نگه داشتن صورت نیز کمک میکند. اما متاسفانه برخی از مردان دچار کچلی ریش میشوند که به ریزش موی سکه ای نیر معروف است، و به همین خاطر ما امروز در لنز اجتماعی قصد داریم تا درمان کچلی ریش در مردان با طب سنتی را آموزش دهیم.

چگونه با طب سنتی ریزش موی سکه ای رادرمان کنیم؟

این بیماری علت های مختلفی دارد و هنوز درمان قطعی برای آن یافت نشده ، اکثر محققان بر این عقیده هستند که وراثت مهمترین علت دچار شدن به این بیماری است و بعد از وراثت ، افسردگی و اختلالت روحی روانی یکی از علت های دیگر است. همچنین قارچ ها و بیماری ها پوستی در لیست عوامل این بیماری وجود دارند ، که موجب به وجود آمدن نوعی دیگر از این بیماری میشوند که با خارش و التهاب پوستی همراه است.

روغن نعناع برای درمان ریزش مو سکه ای ریش

روغن نعناع یکی از بهترین درمان های طب سنتی برای کچلی ریش است. این روش درمانی می تواند فعالیت قلیایی فسفاتاز (ALP) (آنزیمی را که رشد مو را کنترل می کند) را افزایش دهد. همچنین گردش خون را در پوست صورت افزایش میدهد و به بهبود پوست و مو کمک می کند. همچنین بهتر است این نکته را بدانید که اثر روغن نعناع بر روی سر ، به اندازه مینوکسیدیل است. تصور کنید که چه کاری می تواند برای ریش شما انجام دهد!

ریزش موی سکه ای : آموزش درمان کچلی ریش در مردان با طب سنتی

روغن اسانس اسطوخودوس درمان گیاهی کچلی ریش

فولیکول های سالم به معنای رشد منظم مو است. به لطف روغن اسانس اسطوخودوس شما می توانید به سلامت فولیکول ها موی خود کمک کنید. این ماده طبیعی رشد مو را افزایش می دهد و به درمان کچلی ریش بر اثر اتهاب پوستی کمک میکند. این ماده موجب کاهش سلول های ماست سل میشود ، که یکی از دلایل اصلی التهاب صورت است. که می تواند چرخه عمر فولیکول های مو را کوتاه و باعث ریزش مو شود. خوشبختانه ، روغن اسطوخودوس یک ماده ضد التهابی قدرتمند است ، بنابراین سلول های ماست نمی توانند برای شما دردسر ساز شوند.

بَره‌موم یکی از بهترین روش های درمانی ریزش موی سکه ای ریش

بره موم ماده ای مانند رزین است که در جوانه های درخت یافت می شود. زنبورها این ماده را جمع می کنند و از آن به عنوان چسب استفاده می کنند. مانند عسل ، بره موم برای پوست بسیار مفید است. بره موم حاوی پلی فنول ها و فلاونوئیدها  است ، که فولیکول های مو را احیا میکند. این ماده همچنین دارای خواص ضد التهابی است. بنابراین اگر کچلی ریش شما از التهاب پوستی است ، این ماده برای شما معجزه میکند. این محصول از زنبور عسل دارای خاصیت ضد قارچی است که آن را به یک داروی طبیعی برای ریزش مو سکه ای تبدیل می کند.

ریشه جینسینگ درمان ریزش موی سکه ای ریش

آنزیمی به نام آلفا-۵ ردوکتاز وجود دارد که موجب کچلی ریش میشود. این عامل تستوسترون را به دی هیدروتستوسترون (DHT) تبدیل میکند. یک آندروژن که باعث ریزش مو می شود. خوشبختانه ، ریشه جینسنگ می تواند فعالیت ۵-آلفا ردوکتاز را متوقف کند. هنگامی که ۵-آلفا ردوکتاز مسدود شود ، احتمال رشد مو زیاد میشود. مانند روغن نعناع ، جینسنگ یک جایگزین ارزشمند برای ماینوکسیدیل است. گذشته از جینسنگ تازه ، می توانید این ماده ارزشمند را به شکل چای ، قرص یا روغن استفاده کنید.

  • بیشتر بخوانید: مراقبت از پوست با ۳۰ توصیه‌ای که برای جذاب بودن به آن نیاز دارید

منبع : آی آر میکس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.