در این شهر هیچ ماشینی وجود ندارد!

برای آشنایی بیشتر با شهر گیتورن هلند مطلب ما را دنبال کنید. در گذشته ماشین‌ها در شهر گیتورن اجازه عبور و مرور نداشتند و شهر فقط دارای پیاده‌روها بوده است، به همین دلیل آن را شهری بدون خیابان می‌نامند. امروزه این شهر به دلیل طبیعت بکر، پاکیزگی هوا و جاذبه‌های گردشگری منحصربه‌فردش از جاذبه‌های پرطرفدار هلند به حساب می‌آید.

شهر گیتورن کجاست؟

این شهر در سال ۱۹۵۸ پس از اکران کمدی از کارگردان معروفی به نام برت هانسترا، مشهورتر از قبل شد. شهر گیتورن به عنوان یکی از توریستی‌ترین شهرهای هلند و جهان شناخته می‌شود. امروزه در قسمت قدیمی این شهر هنوز هم هیچ خیابانی وجود نداشته و رفت و آمد محلی‌ها و گردشگران تور هلند از طریق کانال‌های آب است.

تاریخچه گریتون

تاریخچه پیدایش و توسعه این شهر به سال ۱۲۰۰ میلادی باز می‌گردد. شغل اصلی ساکنین این دهکده در آن زمان کشاورزی بوده است. کشاورزان در طول انجام مراحل کشاورزی، تعداد زیادی شاخ بز وحشی پیدا کردند که مربوط به جاری شدن سیل در سال ۱۱۷۰ میلادی بود. این سیل باعث از بین رفتن بزهای این منطقه شده است. به همین دلیل نام این شهر را Geytenhoren گذاشتند. امروزه نام این شهر کوتاه شده و با نام شهر بدون خیابان یا Giethoom شناخته می‌شود.

بهترین زمان بازدید از شهر بدون خیابان

گردشگران هلند بهتر است صبح زود را برای گشتن در کانال‌های آب شهری بدون خیابان انتخاب کنند، زیرا در طول روز به دلیل عبور و مرور افراد محلی این منطقه، کانال‌ها شلوغ است و به زیبایی صبح‌ها نمی‌باشد. بر روی کانال‌های آب پل‌های کوچکی برای رفت و آمد افراد به منطقه‌های مختلف دهکده وجود دارد. همچنین این شهر در نزدیکی شهر آمستردام است و مکان‌های مناسبی برای اقامت گردشگران دارد. تمام خانه‌های این شهر به صورت قدیمی و یک طبقه ساخته شده‌اند و در اطراف آن‌ها درختان و گیاهان بسیاری وجود دارد.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.