به این دریاچه جادویی زیاد نزدیک نشوید!

برای آشنایی با دریاچه عجیب نیوزیلند، مطلب ما را دنبال کنید. دریاچه سمی که قصد صحبت از آن داریم، در کشور نیوزیلند قرار دارد. رنگ بسیار زیبای آن هر چشمی را به خود خیره می‌کند. خیره‌کنندگی وسوسه‌انگیز هر کسی را به سمت آن جذب می‌کند. اما مراقب باشید گول نخورید. این دریاچه مرموز، به اندازه‌ای سمی است که هیچ‌کس حق نزدیک‌شدن به آن را ندارد و حتی باید از پشت نرده‌های چوبی به آن نگاه کنید.

دریاچه جادویی که تغییر رنگ می‌دهد

آب دریاچه سمی نیوزیلند که بیشتر شبیه به یک باتلاق است، به رنگ زرد جادویی است. این دریاچه در منطقه‌ای به نام Waiotapu قرار دارد. این یک منطقه حفاظت شده و از لحاظ جغرافیایی بسیار منحصربه‌فرد است؛ به طوری که مانند آن تقریبا در هیچ جای دیگر کره زمین پیدا نمی‌شود. در این منطقه انرژی گرمایی زمین به طرز شگفت‌انگیزی بالاست و رنگ بسیار عجیبی به رنگ زرد مایل به سبز دارد که باعث شده تا برای خیلی‌ها سوال‌برانگیز باشد. گفته می‌شود که رنگ عجیب این دریاچه به خاطر فسفری است که در آن وجود دارد و در روزهایی که آب و هوا تغییر کند و مثلا هوا ابری و یا آفتابی باشد، این رنگ تغییر می‌کند و ممکن است کمی تیره‌تر شود.

جاذبه گردشگری منحصربه‌فرد

رنگ دریاچه به خاطر وجود فسفر، گوگرد و نمک در آن است و از طرفی دیگر گرمای بیش از حد زمین هم ممکن است به این پروسه کمک کند، با این حال هنوز هم تحقیقات روی آن ادامه دارد. پس از کلی تحقیق و بررسی، هنوز هم واقعا معلوم نیست که چه علتی پشت تشکیل این دریاچه است. هر چه که هست حالا این دریاچه به یکی از توریستی‌ترین مناطق نیوزیلند محسوب می‌شود.

در اطراف این دریاچه نرده‌هایی زده شده و هیچ‌کسی حق ندارد از این نرده‌ها تجاوز کند. گازهای سمی که از این دریاچه متصاعد می‌شود، می‌تواند فرد را مصدوم و حتی منجر به مرگ شود.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.