افزایش ۲۵ درصدی ترددهای جاده ای

سرپرست پلیس راه کشور گفت: در دو روز گذشته تعداد ترددها در مقایسه با سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ سیاوش محبی؛ در برنامه گفتگوی ویژه خبری افزود: از ۲۵ اسفند که طرح نوروزی آغاز شده است حجم سنگینی از تردد در محورهای استان‌های شمالی، خوزستان، قم، اصفهان و شیراز وجود دارد.

سرپرست پلیس راه کشور گفت: در این مدت تصادفات خسارتی ۱۶ درصد افزایش یافته است، اما تصادفات جرحی ۶ درصد و تعداد فوتی‌ها ۱۷ نفر در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است.

سرهنگ محبی ادامه داد: در دو روز گذشته اجرای طرح نوروزی ۶۰ نفر از هموطنان به دلیل رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی جان خود را از دست داده اند.

وی با بیان اینکه نقاط حادثه خیز از دلایل اصلی وقوع تصادفات جاده‌ای هستند افزود: در جاده‌های برون مرزی سه هزار و ۳۹۲ نقطه و بیش از ۲ هزار نقطه حادثه خیز در مسیرهای درون شهری در سال‌های ۹۵ و ۹۶ شناسایی شد.

سرپرست پلیس راه کشور اضافه کرد: این نقاط در گام نخست با علائم و تابلوهای راهنمایی آشکار سازی شد.

وی گفت: در مجموع بیش از ۵ هزاز نقطه حادثه خیز در جاده‌های کشور وجود دارد.

سرپرست پلیس راه کشور گفت: از هزار و ۵۸۵ نقطه‌ای که سازمان راهداری شناسایی کرد ۲۵۱ نقطه را بررسی و به عنوان اولویت به این سازمان معرفی کردیم که تا کنون ۲۲۲ نقطه ایمن سازی شده است.

سرهگ محبی افزود: راه اندازی سامانه جامع تصادفات در آئین نامه جدید به سازمان راهداری واگذار شده است البته پلیس این سامانه را ایجاد کرده بود و اکنون تصادفات رصد و گزارش‌های آن به دستگاه‌های مربوط مانند وزارت راه ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: براساس آئین نامه جدید در چهار ماه آینده نقاط حادثه خیز به وسیله سازمان راهداری در سامانه جامع تصادفات ثبت می‌شود و پس از چهار ماه در جلسه مشترک نقاط جدید حادثه خیز نیز شناسایی خواهد شد و در این سامانه وارد می‌شود.

سرهنگ محبی افزود: وضع جاده‌ها را بیشتر به وسیله سامانه‌های نوین و هوشمند به طور روزانه رصد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تجهیز سامانه دروبین‌ها وظیفه وزارت راه است، گفت: در کل کشور کمتر از دو هزار دوربین داریم در حالی که پلیس به ۲۰ هزار دوربین برای کنترل جاده‌ها نیاز دارد و کمبود این تعداد دوربین به وسیله حضور نیروی انسانی و از طریق سنتی انجام می‌شود.

سرپرست پلیس راه کشور افزود: هر دوربینی که در اختیار ما قرار گرفته است آن را فعال سازی کردیم.

وی ادامه داد: پس از ناوگان اتوبوسرانی اولویت پلیس برای اتصال به سامانه جی پی اس ناوگان باری کشور است.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.