فیشیال پوست چیست؟

فیشیال پوست به مجموعه مراقبت های پوستی اطلاق میشود که با هدف رفع جوش و لک، از بین بردن چین و چروک و افتادگی، ریلکس شدن پوست و آرامش انجام میشود. در یک جلسه فیشیال چند مرحله درمان و پاکسازی روی پوست انجام میشود و در انتهای کار علاوه بر تغییر چشمگیر پوست احساس آسودگی و آرامش خواهید کرد. برای آشنایی با فیشیال با این مقاله همراه باشید.

مرحله اولیه فیشیال پوست

در ابتدا تکنسین فیشیال از شما در مورد جنس پوستتان، عادات غذایی میزان آبی که در طی روز میخورید و مسائلی از این دست سوال میپرسد. سپس در اتاقی خصوصی و ساکت به شما فرصت میدهد تا آماده شوید. توجه کنید که باید تمامی وسایل مورد استفاده یکبار مصرف باشد. سپس روی تخت با روکش یکبار مصرف دراز میکشید.

مرحله دوم فیشیال پوست : پاکسازی پوست

در این مرحله بعد از جمع کردن تمام مو از دور صورتتان با یک حوله یکبار مصرف، صورت را با استفاده از پد پنبه ای یا اسفنج پاکسازی صورت و دستگاه شست و شوی صورت تمیز میکنند. برای این کار باید از پاک کننده مخصوص جنس پوستتان استفاده شود. ممکن است در اولین جلسه فیشیال بعد از بستن چشم، صورت را زیر نور قوی قرار دهند تا علاوه بر جنس پوست ( چرب، خشک، مختلط، حساس یا نرمال) مشکلات پوستی را به دقت مشاهده کرده و تشخیص دهند. مشکلاتی از قبیل ( جوش سر سیاه، جوش زیر پوستی، چروک و پیری پوست، آفتاب سوختگی، خشکی و …) و با توجه به تمام این مسائل بهترین مواد را برای پوستتان انتخاب کند.

مرحله سوم فیشیال پوست : بخار دهی (بخور)

اکثر تکنسین های فیشیال، پوستتان را برای تمیز کردن عمقی بخور میدهند تا منافذ پوست باز شود علاوه بر ریلکس کردن پوست جوش های سر سیاه و زیر پوستی را نرم و آماده برداشتن کند. اگر پوست شما خیلی حساس باشد ممکن است که از بخور استفاده نکنند.

فیشیال پوست

مرحله چهارم فیشیال پوست : لایه برداری

در این مرحله به روش فیزیکی و شیمیایی پوست را لایه بردای میکنند. در این روش با استفاده از مواد مخصوص و دستگاه لایه بردار پوست مرده را که در حین بخور به خوبی نرم شده است از صورت برمیدارند. مواد استفاده شده برای این کار حاوی آنزیم ها و اسید های گیاهی است که پوست را باملایمت لایه برداری میکند و در صورتی که لایه برداری عمیق تر نیاز باشد این کار طی چند جلسه انجام میشود. طی این کار سلول های شاخی پوست لایه برداری شده و پوست صاف و مخملی میشود.

مرحله پنجم فیشیال پوست:پاکسازی پوست

در این قسمت جوش های سر سیاه و زیر پوستی تخلیه میشوند. افراد نسبت به این کار احساس درد متفاوتی خواهند داشت و با توجه به درجه تحمل درد، میزان آن متفاوت است. گاهی این مرحله روی برخی پوست ها انجام نمیشود. پوست های نازک و حساس یا آسیب دیده کاندید خوبی برای پالکسازی به این روش نیستند.

مرحله ششم فیشیال پوست :ماساژ صورت

با استفاده از روغن و کرم های مخصوص ماساژ صورت پوست صورت را به خوبی ماساژ میدهند. این کار علاوه بر ایجاد حس آرامش موجب از بین رفتن چین و چروک جزئی پوست و خونرسانی به سطح پوست میشود. افزایش گردش خون موجب جذب بیشتر مواد به پوست میشود.

مرحله هفتم فیشیال پوست : ماسک صورت

با توجه به نوع و جنس پوست و همچنین مشکلات پوستی ماسک مخصوص صورت روی پوست زده میوشد. توجه داشته باشید که در مدتی که ماسک روی صورت شماست تکنسین باید در اتاق حضور داشته باشد و به شما ماساژ سر یا خدمات دیگر بدهد و با بهانه ریلکس شدن شما نباید اتاق را ترک کنند.

فیشیال پوست

مرحله پایانی فیشیال پوست

در این مرحله با استفاده از تونر، سرم، آبرسان و کرم ضد آفتاب پوست را حفاظت میکنند.

در آخر تکنسین فیشیال به شما توصیه هایی برای مراقبت از پوستتان درمنزل ارائه میدهد.

خدمات فیشیال در مراکز زیبایی و ماساژ و برخی کلینیک ها موجود است و قیمت آن با توجه به مارک مواد استفاده شده متفاوت است.

سعی کنید که حداقل سالی ۴ بار فیشیال پوست را انجام دهید و اگر احساس کردید که پوست شما به جلسات بیشتری احتیاج دارد انجام آن مانعی ندارد. اما انجام بیش از یکبار در ماه نیز میتواند به پوستتان آسیب بزند.

منبع: رژلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.