کلیسای نامرئی، جاذبه شگفت‌انگیز بلژیک!

کلیسای ترنسپرنت بلژیک یکی از جذاب‌ترین و در عین حال عجیب‌ترین بناهای جهان است. طراحی این کلیسا به گونه‌ای است که گاهی تو پر و گاهی تو خالی است و نور از داخل کلیسا عبور می‌کند و داخل کلیسا به‌وضوح دیده می‌شود. کلیسای ترنسپرنت یا کلیسای شفاف از ۱۰۰ لایه فولاد که روی هم چیده شده‌اند، ساخته شده است. این کلیسای خاص طوری طراحی شده که همیشه می‌توانید چشم‌انداز اطراف را در آن مشاهده کنید. برای آشنایی با این بنای شگفت‌انگیز مطلب ما را دنبال کنید.

معماری کلیسای نامرئی

کلیسای ترنسپرنت بلژیک توسط معماران با استعداد بلژیکی، آرنوت ون وارنبورگ و پیتارجن جان ججز طراحی شده است. این ساختمان از حدود ۱۰۰ لایه و ۲۰۰۰ ستون از جنس فولاد ساخته شده است. ساختمان کلیسای شفاف به شکل کلیسا‌های سنتی است. این ساختمان منحصربه‌فرد مانند یک سازه مدرن با دیوارهای شفاف است.

کلیسای شفاف در کجا قرار دارد؟

این کلیسا به کلیسای شفاف معروف است که با معماری عجیب و باورنکردنی خود، در اطراف بورگلون در بلژیک واقع شده است و به‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری منحصربه‌فرد بلژیک نظر بسیاری را به خود جلب کرده است. کلیسای ترنسپرنت در مزرعه‌ای دور در بلژیک واقع شده است.

چرا این کلیسا شفاف به نظر می‌رسد؟

طبق گزارشات کلیسای شفاف از ۱۰۰ لایه فولاد روی هم چیده شده ساخته شده است. ظاهر کلیسا بستگی به زاویه دید دارد. گاهی غول پیکر به نظر می‌رسد، گاهی به نظر می‌رسد که بخش‌هایی از کلیسا در هوا ناپدید شده است. آنچه در داخل کلیسا وجود دارد در بیرون قابل مشاهده است و برعکس. ساختمان هیچ حفاظت خاصی از باران یا باد ندارد. به‌خصوص در هنگام طلوع یا غروب خورشید خوشایند است.

 

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.