کشوری که مردمش با نفت خام حمام می‌کنند

تاریخچه حمام نفت خام در این کشور به قرن ششم میلادی بازمی‌گردد. در‌ آن زمان در یک افسانه محلی آمده بود که یک شتر بیمار با نفت خام درمان شده‌ است. مارکوپولو نیز در مسیر سفر خود به چین، به مردم توصیف کرده که در حوضچه‌های نفت خام استحمام کنند.برای آشنایی بیشتر با نفتالان تفریحگاه درمانی با همراه باشید.

نفتالان تفریحگاه درمانی

این مرکز در شهر نفتالان به متقاضیان این امکان را می‌دهد که در یک وان مملو از نفت خام حمام کنند. مردم آذربایجان معتقدند که این اقدام خاصیت درمانی دارد. با این وجود پزشکان نسبت به احتمال سرطان‌زا بودن این کار هم هشدار داده‌اند. متقاضیان درمان ۱۰ دقیقه در حمام سرشار از نفت دراز می‌کشند و ۳ هفته این کار را ادامه می‌دهند. به بیماران توصیه می شود بعد از درمان حداقل ۴۰ دقیقه استراحت کنند. افراد می‌توانند از سفر خود برای فیزیوتراپی، ماساژ آبرسان، درمان‌های پارافین و آروماتراپی نیز استفاده کنند.

معجزه درمان بیماری‌ها با نفت‌خام در این کشور

یک زن ۶۰ ساله روس که از درد مفاصل رنج می‌برد برای رفتن در یکی از وان‌های نفت به باکو سفر کرده است. پس از گذشت ده روز او می‌گوید که دردهایش کاهش پیدا کرده است. او می‌گوید این دوره درمانی از قرص‌هایی که ۱۲ سال از آن‌ها استفاده کرده تاثیرگذارتر بوده است.
نفت این منطقه نفت خام سنگینی است که بر خلاف نفت دریای خزر مناسب صادرات نیست. به جهت مواد خاصی که در این نفت وجود دارد نفت درمانی در آذربایجان برای درمان بیماری‌های پوستی و عضلانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به جهت مواد خاصی که در این نفت وجود دارد برای درمان بیماری پوستی پسوریازیس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آذربایجان این روزها یکی از مقصدهای مدعی گردشگری

آذربایجان این روزها یکی از مقصدهای مدعی گردشگری است که درصدد جذب گردشگران منطقه‌ای است. نفتالان شهری در ناحیه گورانبوی آذربایجان است. نفتالان در زبان آذربایجانی به معنای خریدار نفت است. این شهر مرکز تاسیسات منحصربه‌فرد نفتی است که نفت آن نفت خام سنگین است و خریدار صادراتی ندارد. هر چند برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد که بین نفتالین و سرطان رابطه وجود دارد اما کارشناسان تفریحگاه می‌گویند که بیش از پانصد پژوهش دراین راستا انجام داده‌اند که خلاصه‌اش این است که رابطه مستقیم یا ضرر متعاقبی از حمام‌های نفت نفتالین وجود ندارد.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.