کدو سبز، قطع‌کننده ریزش مو

در این مطلب قصد داریم شما را با خواص کدو سبز برای مو و مهم‌ترین اثر آن یعنی رفع ریزش مو آشنا کنیم. بنابراین اگر دچار ریزش مو هستید با ما همراه باشید.

رفع ریزش مو با آب کدو سبز

اگر با مشکلات مربوط به ریزش مو مواجه هستید، آب کدو را با شکر مخلوط کرده و مدتی روی موهای خود نگه دارید. بعد از نیم ساعت آن را بشویید. تا حد زیادی موثر خواهد بود.

آب کدو ریشه مو را تقویت می‌کند. اگر با مشکل شوره سر مداوم روبرو هستید، یک تکه کدو بردارید و آن را به ریشه موهای خود بمالید. این کار موهای شما را تا حد زیادی از شر شوره سر خلاص می‌کند. می‌توانید از کدو برای افزایش رشد مو و بهبود گردش خون در پوست سر استفاده کنید.

رفع ریزش مو و کمک به فرآیند رشد مو

کدو سبز غنی از روی یا زینک بوده که در کمک به رشد مو مفید است. ویتامین C موجود در کدو سبز می‌تواند خشکی مو و موخوره را درمان کند. علاوه‌بر این تارهای مو را مستحکم و لطیف می‌کند. کمبود ویتامین C می‌تواند منجر به بزرگ شدن فولیکول‌های مو شود که این موضوع جلوی رشد مو را می‌گیرد.

به درخشندگی موها کمک می‌کند

اگر موهای شما درخشندگی خود را از دست داده است، می‌توانید از کدو برای موهای خود استفاده کنید. برای خلاص شدن از موهای بی‌روح و خشک، می‌توانید یک روز در هفته آب کدوی تلخ تازه را استخراج کرده و به فولیکول‌های موی خود بمالید.

جلوگیری از سفید شدن موها

آب کدو برای کند کردن روند سفید شدن مو شناخته شده است. اگر آب تازه کدو را بگیرید و به موهای خود بمالید، موهای شما سفید نمی‌شود. این کار را یک بار در هفته امتحان کنید تا سفیدی مو کاملا متوقف شود.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.