وضعیت بازار میوه مطلوب است/ یک ماه دیگر سیب زمینی ارزان می‌شود

اسدالله کارگر با بیان اینکه وضعیت تأمین و عرضه میوه در آستانه شب عید مطلوب است، گفت: ما با مازاد عرضه در این حوزه مواجه هستیم که باید فکری برای آن اندیشیده شود.

وی در واکنش به اینکه برخی اقلام از جمله پرتقال و کیوی افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کرده و قیمت پرتقال تا ۲۰ هزار تومان و کیوی حدود ۳۴ هزار تومان رسیده است، افزود: به این صورت نمی‌توان درباره قیمت میوه‌ها اظهار نظر کرد و باید به کیفیت و درجه بندی محصول توجه داشت ممکن است محصولی درجه یک و بسیار ممتاز باشد و محصول دیگری کیفیت کمتری داشته باشد.

کارگر تاکید کرد که در این حوزه ملاک فاکتوری است که مغازه داران ارائه می‌کنند و آن را از میدان مرکزی میوه و تره بار دریافت کرده‌اند براساس آن فاکتور مغازه دار می‌تواند با حدود ۳۵ درصد سود محصول را عرضه کند و نظارت اتحادیه ما نیز بر همین فاکتورها است.

وی درباره قیمت انواع صیفی جات و نوسانات آنها نیز توضیح داد که همیشه به صورت فصلی و مقطعی چنین اتفاقی رخ می‌دهد مثلاً در مقطعی هویج به ۴۰ هزار تومان رسیده بود اما الان به حدود ۲,۵۰۰ تومان رسیده و درباره باقی محصولات نیز بسته به عرضه و تقاضا چنین شرایطی وجود دارد.

کارگر درباره اینکه پیش بینی می‌کنید وضعیت بازار سیب زمینی تا چه زمانی به ثبات برسد و قیمت این محصول کاهش یابد، افزود: زمان دقیقی نمی‌توان ارائه داد اما با توجه به عرضه‌ای که انجام می‌شود نهایتاً تا یکماه دیگر این اتفاق می‌افتد و سیب زمینی ارزان خواهد شد.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.