نکات طلایی برای انتخاب آویز و لوستر شیک

نورپردازی، باعث می‌شود مبلمان فضای داخلی شما از نظر رنگ، فرم و… به زیباترین شکل خود جلوه کنند. با انتخاب لوستر شیک و لوکس علاوه بر اینکه نور و روشنایی فضا را تامین می‌کنید؛ باعث زیبایی و درخشندگی دکوراسیون منزل هم می‌شوید.

لوستر را با توجه به متراژ فضا خریداری کنید

کوچک یا بزرگ بودن فضا، اولین نکته‌ای است که در هنگام انتخاب لوستر شیک و لوکس باید به آن توجه کنید. زیرا ممکن است لوستری با شاخه‌های زیاد و آویز بلند انتخاب کنید و پس از نصب، متوجه اشتباه خود شوید و مجبور باشید از تعداد شاخه‌های آن کم کنید که در این حالت زیبایی اولیه لوستر، از بین خواهد رفت.

در هنگام خرید لوستر، کوتاهی و بلندی سقف را در نظر بگیرید

طول سقف فضای شما مانند متراژ آن، در انتخاب لوستر اهمیت دارد. به عنوان مثال شما فضایی دارید که دارای چندین طبقه است که از طریق پله‌های داخلی به یکدیگر متصل شده‌اند، در این حالت شما نیازمند لوسترهای آویزی هستید.

اما اگر فضای شما دارای سقفی کوتاه است باید لوسترهای سقفی که در ادامه نمونه‌هایی از آن را قرار داده‌ایم، انتخاب کنید.

به سقف کاذب و هالوژن‌ها توجه داشته باشید

سقف‌های کاذب معمولا فضا را کوچک و شلوغ نشان می‌دهند؛ مخصوصا اگر در آن از هالوژن‌ها هم استفاده شده باشد. پیشنهاد ما این است که در این نوع سقف‌ها، از کوچکترین لوستر با سبکی ساده و کم‌ترین شاخه استفاده کنید.

انتخاب بر اساس سبک دکوراسیون خانه

در اینجا منظورمان همان سبک است. سبک دکوراسیون شما از عوامل تعیین کننده لوستر هستند که باید به آن توجه داشته باشید. اگر فضای شما دارای سبکی کلاسیک و سلطنتی است و از مبلمان کلاسیک و استیل استفاده کرده‌اید، بهترین انتخاب می‌تواند لوسترهای کریستالی و سبک کلاسیک باشد.

همچنین اگر فضای شما مدرن است و از مبلمان راحتی استفاده کرده‌اید، لوسترهای مدرن و امروزی مناسب‌ترین نوع است.

کاربری فضا را مشخص کنید

همیشه بر اساس کاربری فضا، نوع روشنایی را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید برای بالای میزناهارخوری خود لوستر تهیه کنید، بهتر است لوستر از نوع آویز و بلند باشد که تمام محدوده‌ میز شما را روشن کند. در این حالت علاوه‌بر اینکه از چیدمان خود لذت می‌برید؛ فضای صمیمانه‌تری را خلق می‌کنید.

علاوه بر مدل لوستر به رنگ آن هم توجه کنید

علاوه‌بر نوع و فرم لوستر، رنگ آن هم باید مطابق با سبک، چیدمان و دکوراسیون شما باشد تا همان‌طور که مدنظر دارید فضای داخلی را جذاب کند. انتخاب رنگ‌های شیک و جدید می‌تواند به شما کمک کند تا لوستر و آویز با تمامی وسایل منزل شما هماهنگی داشته باشند.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.