نابودی جای جوش با این ۳ ماده معجزه‌آسا

در این مطلب شما را با ۳ ماده خوراکی برای درمان جای جوش صورت آشنا خواهیم کرد. بدیهی است که هیچ‌کس دوست ندارد بر روی صورت خود جای جوش داشته باشد! جوش نسبتا به‌راحتی از بین می‌رود، اما از بین بردن جای جوش کمی سخت است.

مواد خوراکی شگفت‌انگیز برای درمان جای جوش صورت

آبلیمو

خواص روشن‌کننده آبلیمو برای پوست شناخته‌شده است. آبلیمو حاوی آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است که یکی از رایج‌ترین مواد تشکیل‌دهنده کرم‌های برطرف‌کننده جای جوش به حساب می‌آید. این ماده همچنین پوست را ترمیم و جوانسازی می‌کند.

آبلیمو تازه را با فشردن لیموترش بگیرید. اگر پوست حساسی دارید با کمی آب آن را رقیق کنید. با یک تکه پنبه، آبلیمو را روی جای جوش‌ها بمالید. کمی فرصت دهید تا خشک شود. با آب خنک پوست صورت خود را بشویید. هر دو روز یک بار این کار را تکرار کنید تا در مدتی کوتاه از تیرگی‌های جای جوش خلاص شوید. بعد از هر بار استفاده از این روش، حتما پوست خود را با میزان کافی مرطوب‌کننده رطوبت‌دهی کنید.

از بین بردن جای جوش با جوش شیرین

جوش شیرین خاصیت لایه‌برداری دارد. بنابراین می‌تواند به‌عنوان یک درمان خانگی برای از بین بردن جای جوش به‌کار رود. این ماده با ساییدن بافت نقاط تیره و جای جوش، باعث می‌شود این نقاط به تدریج از بین بروند. اگر مرتب از آن استفاده کنید می‌توانید به‌سرعت جای جوش‌های خود را از بین ببرید.

برای این کار ابتدا باید خمیری از بی‌کربنات‌سدیم تهیه کنید. جوش‌ شیرین را در ظرفی بریزید، کمی آب اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری یک‌دست آماده شود. خمیر را روی جای جوش قرار دهید. بگذارید خمیر در طول شب روی جوش بماند و صبح آن را بشویید. با استفاده مداوم، طی چند روز تا یک هفته از شر جای جوش‌ها خلاص می‌شوید.

درمان جای جوش با عسل

عسل درمان خوبی برای آکنه و جوش‌های قرمز و ملتهب است. عسل به‌علت خاصیت ضدباکتریایی که دارد درمان خوبی برای بسیاری از مشکلات پوستی محسوب می‌شود. یکی از این کاربردها رفع نقاط تیره و جای جوش‌های پوستی است. توصیه می‌شود برای درمان جای جوش از عسل خام استفاده کنید. روش استفاده به‌صورت زیر است.

کمی عسل خام را مستقیما روی نقطه جوش قرار دهید. بگذارید شب تا صبح روی صورت شما بماند و صبح آن را با آب بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید تا به‌سرعت و به‌طور دائمی از شر جای جوش‌ها خلاص شوید.

 

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.