طبیعتی بکر و حیرت‌انگیز در گشت رودخان گیلان

یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان فومن در استان گیلان، منطقه حفاظت‌شده گشت رودخان و سیاه مزگی است. این منطقه با داشتن اقلیمی مرطوب و معتدل، پوشش گیاهی بومی، جنگل‌های کم‌نظیر هیرکانی، مراتع ییلاقی، جلگه، رودهای متعدد خروشان و باغ‌های زیبای چای توانسته است ناحیه‌ای مناسب و مطلوب را برای گردشگران و مسافران فراهم آورد. برای آشنایی بیشتر با این جاذبه گردشگری منحصربه‌فرد مطلب ما را دنبال کنید.

جاذبه‌های منطقه حفاظت‌شده گشت رودخان

از ویژگی‌های گردشگری منطقه حفاظت‌شده گشت رودخان می‌توان دره‌های عمیق، رودهای بسیار و آبشارهای خروشان را نام برد که طبیعتی بکر و فوق‌العاده را برای بازدیدکنندگان استان گیلان به‌ وجود آورده‌اند.
از دیگر جاذبه‌های گردشگری مهم این منطقه مکانی به نام سنگ امام است که پس از طی مسافت حدودا ۴ کیلومتر از جاده خاکی محله گرداولاست به آنجا می‌رسید. علت نام‌گذاری این منطقه این است که در وسط رودخانه، گودی خاصی روی یک تکه سنگ بسیار بزرگ، به چشم می‌خورد که گفته می‌شود تکیه‌گاه سر مطهر امامزاده‌ای در گذشته‌های دور بوده است. در نزدیکی این تکه سنگ کلبه‌های متعددی با حیاط و محوطه وسیع قرار دارند که برای گردشگران بسیار جذاب و دیدنی هستند.

ویژگی‌های طبیعی این منطقه

این بخش از استان گیلان زیستگاه گونه‌های مختلفی از جانوران است. از جمله قرقاول، آبیا، تشی، گورکن، سیاه گوش، روباه، گربه جنگلی، گراز، خرس قهوه‌ای، مرال شوکا، شغال و پلنگ. از ویژگی‌های گردشگری در این منطقه، حضور دره‌های عمیق، رودهای بسیار و آبشارهای خروشان است که طبیعتی بکر و فوق‌العاده را به‌وجود آورده است.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.