راهکارهای انتخاب شامپو مناسب موهای شما

در این مطلب راه و روش انتخاب یک شامپوی مناسب برای موها را به شما نشان می‌دهیم. موی سر یکی از مولفه‌های مهم زیبایی است و همه افراد دوست دارند موهایی زیبا داشته باشند. انتخاب شامپوی مناسب مو علاوه بر تقویت موها، زیبایی موها را چند برابر می‌کند.

انتخاب شامپوی مناسب برای انواع مو

شامپو تقویت کننده

این دسته از شامپوها، انتخابی مناسب برای موهای آسیب‌دیده، بیش‌ازحد دست‌کاری شده، رنگ شده، ضعیف و شکننده هستند و فرمولاسیون آن‌ها به گونه‌ای است که برای بهبود وضعیت موی سر حاوی پروتئین بیشتری نسبت به سایر شامپوها هستند. شامپوهایی که دارای عنصر کینین هستند علاوه‌بر حجیم سازی مو، تاثیر خوبی بر روی موهای آسیب‌دیده و شکننده می‌گذارند.

شامپو حجم‌دهنده

این دسته از شامپو‌ها بهترین انتخاب برای تار مو‌های نازک و نرم هستند. اگر دوست دارید که موها و استایل شما بیشتر جلوه کند و موهای پرحجم‌تر شوند، قطعا استفاده از شامپوی حجم‌دهنده انتخابی مناسب برای شما است. امروزه شامپوهایی مخصوص با فرمولاسیون مناسب برای تارهای نازک مو موجود است که علاوه‌بر فراهم کردن رطوبت کافی موها، آسیبی هم به آن‌ها نمی‌رسانند.

شامپوهای آبرسان و مرطوب‌کننده

این شامپوها برای درخشندگی و صاف شدن مو عالی است، موهای شما را ابریشمی و نرم خواهد کرد و برای موهای ضخیم و فرفری گزینه مناسبی است. این شامپوها را به‌دلیل سبک و ملایم بودن آن‌ها می‌توانید هر روز استفاده نمایید.

انتخاب شامپوی مناسب صاف‌کننده و نرم‌کننده

این شامپوها حاوی مرطوب‌کنندگی بیش‌ازحد است که یکی از عوامل اصلی صاف شدن مو است. برای داشتن موهایی صاف، بهتر است که از این شامپوها استفاده کنید.

انتخاب شامپوی مناسب برای موهای رنگ شده

رنگ، مش و سایر اعمال شیمیایی پس از مدتی به موها آسیب می‌زند و موها را شکننده می‌کند. شامپو و نرم‌کننده‌هایی که در بازار برای موهای رنگ شده وجود دارد سبب تثبیت رنگ مو می‌شود زیرا مواد پاک‌کننده آن نسبت به شامپوهای دیگر کمتر است. افرادی که از این شامپوها استفاده می‌کنند موهای آن‌ها به علت از بین رفتن الکتریسیته موها لخت می‌ماند و وز نمی‌شود.

شامپوی مناسب شوره

انتخاب و خرید شامپو ضدشوره نیاز به دقت زیادی دارد زیرا برخی از این شامپوها ترکیبات قوی دارند که سبب خارش، خشکی و حساسیت بیش‌ازحد پوست کف سر می‌شود. شامپوهای ضد شوره کف سر را از شوره پاک می‌کنند و پوست سر را به خوبی تمیز می‌کنند.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.