بهترین مکان برای سفر داخلی در بهار

شهرهای با آب و هوای معتدل و خنک

۱- جزیره زیبای کیش الماس خلیج فارس

بهار مخصوصا ماه فروردین، این جزیره بهترین و عالی ترین هوا را برای یک سفر مهیج دارد. کیش علاوه براینکه مکان و جاهای دیدنی بسیاری دارد. شادی و هیجان را برای تمام افراد چندین برابر می کند. همچنین این شهر پر از آرامش است که می توانید انرژی خودتان را برای ادامه ماه های دیگر تامین کنید.

جزیره زیبای کیش الماس خلیج فارس

این مکان جاذبه های تفریحی همچون کشتی های شبانه، تفریحات آبی، مسیرهای دوچرخه سواری و پارک های ساحلی گوناگون و غیره را دارد. می توانید تعطیلات عالی را برای خودتان رقم بزنید.

۲- شیراز شهر بهارنارنج

سفر به شهر فرهنگ و ادب ایران می تواند خاطره شگفت انگیزی را برای شما رقم بزند. مکان و جاذبه های تاریخی بسیاری در شیراز وجوددارد که تمدن چندین هزار ساله ما ایرانی ها را نشان می دهد.
جاذبه های تاریخی همچون تخت جمشید، پاسارگاد، مقبره کوروش، کاخ ها، قلعه ها، نقش رستم و همچنین شهرهای از دوران ساسانی وجود دارد که هرکسی را به حیرت وا می دارد.

شیراز شهر بهارنارنج

قشنگ ترین قسمت شهر باغ ارم، نارنجستان، دلگشاه، قصرالدشت و قوام است. زمانی که وارداین باغ ها می شوید عطر و بوی گل و درختان هوش را از سر شما می برد. عده ای زیادی از آرامگاه های مشاهیر ایران زمین در این شهر آرامیدن مانند حافظ، سعدی و خواجوی کرمانی و غیره …
تصور کنید که اگر بخواهید جای جای این شهر را در تعطیلات یک هفته ای بازدید کنید وقت و زمان کم می آورید. اما قبل از سفر می توانید با این شهر آشنا شوید و اطلاعات کافی بدست بیاورید. خواندن مقاله لیست مکان های دیدنی شیراز به شما برای برنامه ریزی کمک بسیاری می کند.

۳- اصفهان شهر مهد هنرهای زیبا

گشت و گذار در شهری که فرهنگ و هنر در آنجا شکل گرفته است می تواند ثبت خاطرات عالی باشد. اگر وارد این شهر شوید تمام مکان های که می بینید کاملا بصورت هنری ساخته شده است.
ادیان گوناگونی از ارامنه، یهودی، مسیحان و مسلمانان در این شهر زندگی می کنند. همین مورد مسافران را ترغیب می کنند تا بیشتر با آدم های این شهر آشنا شوندو و در مورد شخصیت آنها کنجکاوی کنند.

اصفهان شهر مهد هنرهای زیبا

جاذبه های گردشگری شهر اصفهان کاخ چهلستون، میدان نقش جهان، بازار قیصریه، عمارت عالی قاپو، مسجد اصفهان، مسجد شیخ لطف الله، کاخ هشت بهشت، پل خواجو، کلیسا و موزه وانک هستند.

خنک ترین شهرهای ایران در بهار

۱- گیلان استان سرسبز

سفر به شمال در بهار هوای سرد و خنکی دارد و نمی توانید در این شهر بدون لباس گرم قدم بزنید. اما سرسبزی که این استان در اردیبهشت ماه دارد یک حس و حال متفاوت به مسافران می دهد. شهرهای زیادی مانند رشت، بندرانزلی، ماسال، فومن، آستارا جزو شهرهای برای گشت و گذار هستند.

گیلان استان سرسبز

با اینکه هوا دراین ماه ها سرد است اما رفتن به جنگل و ساحل دریا می تواند حال و هوای کاملا متفاوتی را برای شما رقم بزند. همچنین آتیش روشن کردن در کنار دریا یک خاطره عالی را برای شما رقم می زند.

۲- اردبیل شهر آب های گرم

اگر می خواهید تجربه متفاوت از مسافرت را داشته باشید پیشنهاد می کنم به این شهر زیبا با آب های گرم سفر کنید. اردبیل آب های گرم زیرزمینی بسیاری دارد و همچنین این نشستن درون این آب ها برای پادرد بسیار خوب است. البته فراموش نکنید که این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری دارد. همچنین دارای کوه و دشت های بسیار سرسبز است که می توانید از این مکان ها عسل های طبیعی دریافت کنید.

اردبیل شهر آب های گرم

۳- مشهد شهر زیارتی و سیاحت

اکثرا ما ایرانی ها برای زیارت به شهر مقدس مشهد سفر می کنیم. اما بعد از زیارت می توان به بازار وکیل، کوه سنگی، مقبره فردوسی، آرامگاه نادر افشار، کلیسای مسروپ قدس، باغ گیاه شناسی و مجموعه های آبی مشهد بروید.

مشهد شهر زیارتی و سیاحت

خاطرات سفر به مشهد برای شما کاملا هیجان انگیزتر خواهد شد. اما این نکته را فراموش نکنید که در بهار به این شهر می روید پس حتما سرما را حس می کنید.

و حال از سفر در بهار لذت ببرید

جاهای دیدنی بسیاری در فصل بهار وجود دارد اما این موارد که گفته شد مسافران بسیاری به آنجا سفر کردند. حال و هوای بسیارعالی داشته اند. حالا تصمیم با خود شماست که کدام شهر را براساس شناختی که از خودتان دارید انتخاب کنید.

منبع: سامتیک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.