از معجزه این ماده برای مو غافل نشوید!

در این مطلب قصد داریم فواید چای ترش برای مو را بیان کنیم. چای ترش یا چای قرمز در هند برای درمان انواع بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از مواد اصلی و متداول برای تولید محصولات مراقبت از پوست و مو است.

فواید چای ترش برای مو

افزایش رشد مو با چای ترش

چای ترش حاوی ویتامین C است که کلاژن‌سازی را تحریک کرده و رشد موها را افزایش می‌دهد. کلاژن یکی از مهم‌ترین اجزا برای افزایش رشد مو است. نوشیدن چای ترش باعث تقویت و سلامت موهای شما خواهد شد.

چای ترش برای تقویت ریشه مو

این چای باعث تحریک فولیکول‌های مو و افزایش رشد موها می‌شود. چای ترش سرشار از اسیدآمینه است که ماده‌ای مغذی و حیاتی برای رشد بهتر موها هستند. اسیدهای آمینه باعث تولید بیشتر سلول‌های قرمز خون می‌شوند و با افزایش اکسیژن‌رسانی به ریشه مو باعث می‌شوند تارهای مو ضخیم‌تر، سالم‌تر و درخشان‌تر به‌نظر برسند.

درخشندگی موها از فواید چای ترش

چای ترش حاوی اسیدآمینه برای تغذیه موها است و باعث درخشان شدن موهای کدر می‌شود. اسیدهای آمینه برای رشد بهتر موها و حفظ لطافت و درخشندگی موها ضروری هستند و مانع از شکننده شدن و ایجاد موخوره می‌شوند.

اسیدهای آمینه به تولید بیشتر گلبول‌های قرمز خون کمک کرده و باعث می‌شوند مواد مغذی و اکسیژن بیشتری به ریشه موها برسد و موها سالم و براق شوند.

پیشگیری از سفیدی زودرس موها

روغن چای ترش از سفید شدن موها پیشگیری کرده و تمام خواص چای ترش را در خودش دارد. چای ترش حاوی آنتی‌اکسیدان و ویتامین‌های لازم برای تولید ملانین یا رنگدانه مو است. شما می‌توانید به‌جای نرم‌کننده مو از روغن چای ترش استفاده کنید تا موهایی صاف و براق داشته باشید.

پیشگیری از طاسی سر از فواید چای ترش

بر اساس تحقیقات انجام شده، عصاره چای ترش برای  طاسی سر مفید است. عصاره چای ترش به اندازه داروهای درمان طاسی می‌تواند رشد مجدد مو را تحریک کند. استفاده از روغن چای ترش برای رویش مجدد موها بسیار عالی است و فولیکول‌های خفته مو را بیدار کرده و رویش موها را تقویت می‌کند. از تحقیقات روی طاسی سکه‌ای و افزایش حجم موها با چای ترش هم نتایج مثبتی به‌دست آمده است.

Rate this post

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.